Навчання
Пошук на сайті
Швидкий пошук

Або в GOOGLE:
Теги

імені, будуть, випускників, вищих, Всі конспекти для 9 класу, ВСІ конспекти уроків для 8 класу, Вчителю початкових класів, дітей, закладів, ЗБІРНИК ЗАВДАНЬ для підсумкових контрольних робіт з історії України, зовнішнього, Конспекти уроків англійської мови 9 клас, Конспекти уроків з УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ 8 клас, міністерства, Міністр, навчальних, навчального, навчання, науки, незалежного, області, образования, освіти, освіту, оцінювання, проведення, рішення, розвитку, років, студентів, Також, тестування, України, української, Університет, Університету, управління, центру, школи, якості

Показати всі теги
{links}▸ Вчені виявили синхронність моргання людей в кінотеатрі

Вчені виявили синхронність моргання людей в кінотеатрі
altВчені з Токійського університету (Японія) встановили, що людина здатна підсвідомо налаштовувати час моргання під час перегляду фільму.
В результаті в кіно частину часу значна кількість людей моргає в унісон. Стаття дослідників з'явилася в журналі Proceedings of the Royal Society B, а короткий виклад роботи наводить New Scientist.

В рамках дослідження фахівці спочатку взяли декілька добровольців і дали одним прослухати фрагмент аудіокниги, іншим - проглянути уривок німого кіно з сюжетом, а третім показували відеоролик з рибами в акваріумі, в якому не було сюжету. Під час перегляду вчені реєстрували час, коли добровольці моргали. Ці дані дослідники розглядали як контрольні. Добровольцям, що потім залишилися, вчені програвали ті ж фрагменти і знову записували час моргання.

Порівнявши два масиви даних, вчені виявили досить сильну кореляцію між моментами моргання під час першого і другого переглядів. Проте вчених не задовольнив цей результат - вони припустили, що люди моргають так часто, що моменти моргання збігаються абсолютно випадково. Дійсно, очі людини перебувають у закритому стані приблизно шість секунд з кожної хвилини часу, що складає 10%.

Відфільтрувавши дані так, щоб позбутися цих випадкових попадань, вчені виявили, що ситуація кардинально змінилася. Виявилось, що в разі перегляду німого кіно з сюжетом добровольці потрапляли в унісон приблизно в 23-31% моргань. Нічого подібного у випадку з акваріумом і аудіокнигою не спостерігалося. Звідси дослідники зробили висновок, що люди підсвідомо налаштовують процес моргання так, щоб не пропустити нічого цікавого. Наприклад, дослідники виявили, що синхронні моргання виникають тоді, коли закінчується дуже важлива сцена, або коли головний герой зникає з екрану.

Психологи досить позитивно сприйняли нову роботу. За їх словами, нові результати показують, що сприйняття відеоінформації принаймні частково призводить до синхронізації мозкової діяльності людей. Вони вважають, що спільні моргання є проявом саме цієї синхронізації. 

Інші матеріали з категорії
Ключові теги: моргання, вчені, перегляду, дослідники, виявили, добровольці, унісон, людей, сюжетом, німого, підсвідомо, досить, проглянути, уривок, реєстрували, моргали, сюжету, акваріумі, розглядали, показувалиСхожі матеріали

 • Дослідники: Древній "гоббіт" - не людина - Освіта та наука в світі Американські вчені із Нью-Йоркського Університету заявили, що останки людиноподібної істоти, що знайдено на острові Флорес у 2003 році, не належатьВхід на сайт
Логін
Пароль
 
Увійти через ВК або Google
ТОП матеріали
 • Изучаем английский язык без напряжения
 • ISTQB Foundation Level – курсы открывающие мир IT
 • “Бар Гидкий Койот” – ідеальне місце для студентів
 • Почему стоит выучить английский язык
 • Защитые роллеты – привлекательное и практичное устройство
 • Архів
  Квітень 2019 (12)
  Березень 2019 (17)
  Лютий 2019 (10)
  Січень 2019 (12)
  Грудень 2018 (20)
  Листопад 2018 (24)

  Наші друзі
  2008-2010, 2015-∞ «Залік.Орг.Юа» .

  При використанні матеріалів порталу Zalik.org.ua гіперпосилання на ресурс обов'язкове. У відповідності з нормами ст. 8 Закону України Про авторське право (3792-12), матеріали, розміщені на даному сайті, є об'єктом авторського права. Будь-яке копіювання інформації без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО, і буде переслідуватися за законом.