Навчання
Пошук на сайті
Швидкий пошук

Або в GOOGLE:
Теги

будуть, випускників, вищих, Всі конспекти для 9 класу, ВСІ конспекти уроків для 8 класу, Вчителю початкових класів, дітей, закладів, ЗБІРНИК ЗАВДАНЬ для підсумкових контрольних робіт з історії України, зовнішнього, Конспекти уроків англійської мови 9 клас, Конспекти уроків з УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ 8 клас, міністерства, Міністр, навчальних, навчального, навчання, науки, незалежного, області, образования, освіти, освіту, оцінювання, проведення, рішення, роботи, розвитку, років, студентів, Також, тестування, Україні, України, Університет, Університету, управління, центру, школи, якості

Показати всі теги
{links}▸ Культурологічний словник [Книга ONLINE]

Культурологічний словник [Книга ONLINE]

ЕКСТРАСЕНС


ЕКСТРАСЕНС (від лат. extra — поза, зовні, крім і sensus — відчуття) — особа, яка має яскраво виявлені парапсихологічні здібності.

ЕКСТРЕМІЗМ


ЕКСТРЕМІЗМ (від лат. extrimus — крайній) — схильність індивіда чи групи до крайніх поглядів і дій. Е. виростає на ґрунті переоцінки свого «я», групи через абсолютизацію її потреб, інтересів. Е. у поглядах не сумісний з об'єктивним станом речей, вказує на втрату реалістичності мислення. Е. у діях означає ігнорування об'єктивних законів, невміння і небажання зважати на реальні обставини.

ЕКТОМОРФНИЙ ТИП


ЕКТОМОРФНИЙ ТИП (від грец. ekto — поза, зовні і morfe — форма) — морфологічний тип, властивий худорлявим, високого зросту людям, що мають слабо розвинену мускулатуру.

ЕКУМЕНІЧНИЙ РУХ


ЕКУМЕНІЧНИЙ РУХ (від грец. oikumene — заселена земля, світ) — об'єднавчий рух християнських церков, започаткований протестантизмом на Единбурзькій Всесвітній місіонерській конференції 1910 р. У 1948 р. в Амстердамі на 1-й Всесвітній асамблеї церков була створена Всесвітня Рада Церков (ВРЦ), до якої увійшли переважна більшість протестантських, а також православних і старокатолицьких церков. У травні 1995 р. Папа Іоан Павло ІІ видав послання про екуменічний обов'язок «Хай будуть всі єдині». Е. р. ведеться на рівні міжнародних, регіональних і національних релігійних організацій. Активну участь в Е. р. беруть Українська православна, греко-католицька і деякі протестантські церкви. Водночас існує надто сильна антиекуменічна течія в Руській православній церкві.

ЕЛЕГІЯ


ЕЛЕГІЯ (грец. журлива пісня) — 1) Один з жанрів лірики; вірш, у якому виражені настрої смутку, журби, роздуму, меланхолії. 2) Музичний твір задумливого, сумного характеру.

ЕЛІТА


ЕЛІТА (франц. elite — краще, добірне, від лат. eligo — вибираю) — найвидатніші представники будь-якої частини суспільства (напр., творча Е., політична Е., фінансова Е. тощо).

ЕЛЛІНІСТИЧНИЙ


ЕЛЛІНІСТИЧНИЙ (від грец. ellen — грек) — такий, що стосується епохи еллінізму; у Стародавній Греції та низці країн Малої Азії, Єгипту, Близького Сходу та Середньої Азії — остання чверть IV — І ст. до н. е. Епоха еллінізму характерна значним поширенням давньогрецької культури на ті землі, які увійшли до імперії Олександра Македонського, та синтезом цієї культури з місцевими культурними явищами. На території України Е. культура залишила визначні пам'ятки мистецтва (залишки архітектурних споруд та їх декор, скульптуру, вазопис, ювелірні прикраси), в яких синтезовано грецькі і місцеві сюжети та образно-стильові особливості.

ЕЛОКВЕНЦІЯ


ЕЛОКВЕНЦІЯ (лат. eloquentio, від eloquor — виголошую промову) — красномовність.

ЕЛЬДОРАДО


ЕЛЬДОРАДО (ісп. е1 dorado — позолочений, у золотому одязі) — вигадана країна казкового багатства, «золоте дно».

ЕМАНСИПАЦІЯ


ЕМАНСИПАЦІЯ (лат. emancipatio, від emancipo — звільняю сина від батьківської влади) — звільнення від гніту, повинності, скасування якихось обмежень (напр., Е. жінок).

ЕМБЛЕМА


ЕМБЛЕМА (від грец. emblema — вставка, рельєфне оздоблення) — 1) Знак, що умовно або символічно відбиває певну ідею, поняття, слугує матеріальним зображенням якогось символу. Основними Е. є родові знамена, міські або державні герби та прапори, певні зображення на товарах, фірмових бланках. 2) В ХІ-ХІІІ ст. символічне зображення, що супроводжувалося віршованим або прозовим текстом. Були друковані збірники Е. Емблематичні цикли віршів писав Ф. Прокопович, а теоретичне обґрунтування емблематики дав Г. Сковорода (його власні емблематичні малюнки не видані). До емблематичної поезії близькі т. зв. «гербовні вірші», улюблені в Україні в ХІ-ХІІ ст. 3) Різновид алегоричного художнього образу, в якому предметне зображення втілює певне абстрактне поняття, ідею. Межує з образами-символами, алегорією.

ЕМІСІЯ


ЕМІСІЯ (від лат. emissio — випуск, випромінювання) — випуск банкнот, паперових грошей і цінних паперів державними установами.

ЕМІТЕНТ


ЕМІТЕНТ (від лат. emittens (emimentis) — той, що випускає) — установа або підприємство, що випускає в обіг цінні папери, банкноти або паперові гроші, тобто здійснює емісію.

ЕМОЦІЇ


ЕМОЦІЇ (від франц. еmotion — хвилювання, збудження) — реакції людини і тварин на дії внутрішніх і зовнішніх подразників, які мають яскраво виражене суб'єктивне забарвлення й охоплюють усі види чутливості і переживань. Завдяки Е. люди не лише відчувають, сприймають, уявляють чи розуміють навколишню дійсність, а й переживають її. Сукупність Е. і почуттів становить емоційну сферу людини. Розвиненість почуттів, здатність оптимально управляти своїми Е. визначають емоційну культуру особистості.

ЕМПАТІЙНА КУЛЬТУРА


ЕМПАТІЙНА КУЛЬТУРА (від англ. empathy — співчуття, співпереживання) — сукупність знань, переконань, вмінь і навичок, які характеризують здатність однієї людини підтримувати почуття іншої таким чином, щоб у процесі співпереживання дане почуття, залежно від його змісту, форми, часу, необхідності, ставало глибшим або нейтралізувалося.

ЕМПАТІЯ


ЕМПАТІЯ (англ. empathy — співчуття, співпереживання) — здатність людини до співпереживання і співчуття, розуміння внутрішніх станів іншої особи. Процес Е. є в основному інтелектуальним за своїм змістом.

ЕМПІРИЗМ


ЕМПІРИЗМ (від грец. empeiria — досвід) — один із напрямів теорії пізнання, який на противагу раціоналізмові стверджує, що єдиним джерелом і критерієм пізнання є чуттєвий досвід, применшує значення логічного аналізу і теоретичних узагальнень (напр., емпірична

соціологія, що застосовується у соціологічних дослідженнях, обмежується спостереженням у суспільному житті лише окремих сторін, здебільшого нематеріальних).

ЕМПІРИЧНА ПЕДАГОГІКА


ЕМПІРИЧНА ПЕДАГОГІКА — практика навчально-виховної роботи, що склалася стихійно й не дістала теоретичного обґрунтування та узагальнення. Філософія емпіризму, визнаючи чуттєвий досвід єдиним джерелом і критерієм пізнання, виправдовує таке становище.
 

Інші матеріали з категорії
Ключові теги:Схожі матеріали

 • СЛОВНИК УЧИТЕЛЯ ТА МЕТОДИСТА [КНИГА ONLINE] - Книги / Інше з педагогіки Словник містить терміни, які увійшли до активного словника вчителя протягом останнього часу, а також терміни, які інколи вживають у неправильномуВхід на сайт
Логін
Пароль
 
Увійти через ВК або Google
ТОП матеріали
 • ТОВ «БПТ» – верный помощник всегда рядом
 • Лестница, как путь к красоте и счастью
 • Зачем нужна пультовая охрана
 • Как в Канаде обучают магистров и докторов
 • Водоемульсійна фарба: різновиди і технічні характеристики складів
 • Архів
  Травень 2019 (11)
  Квітень 2019 (19)
  Березень 2019 (17)
  Лютий 2019 (10)
  Січень 2019 (12)
  Грудень 2018 (20)

  Наші друзі
  2008-2010, 2015-∞ «Залік.Орг.Юа» .

  При використанні матеріалів порталу Zalik.org.ua гіперпосилання на ресурс обов'язкове. У відповідності з нормами ст. 8 Закону України Про авторське право (3792-12), матеріали, розміщені на даному сайті, є об'єктом авторського права. Будь-яке копіювання інформації без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО, і буде переслідуватися за законом.