Навчання
Пошук на сайті
Швидкий пошук

Або в GOOGLE:
Теги

будуть, випускників, вищих, Всі конспекти для 9 класу, ВСІ конспекти уроків для 8 класу, Вчителю початкових класів, дітей, закладів, ЗБІРНИК ЗАВДАНЬ для підсумкових контрольних робіт з історії України, зовнішнього, Конспекти уроків англійської мови 9 клас, Конспекти уроків з УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ 8 клас, міністерства, Міністр, навчальних, навчального, навчання, науки, незалежного, області, образования, освіти, освіту, оцінювання, проведення, рішення, роботи, розвитку, років, студентів, Також, тестування, Україні, України, Університет, Університету, управління, центру, школи, якості

Показати всі теги
{links}▸ Словник з Історії української культури [Шпаргалки ONLINE ]

Словник з Історії української культури [Шпаргалки ONLINE ]

ЗМІСТ

Словник у вигляді таблиці.
Ключові терміни та поняття..
Трипільська культура.
Віче.
Ранньофеодальна держава.
Поляни.
Галицько-Волинська держава.
Річ Посполита.
Кревська унія.
Магдебурзьке право.
Литовські статути.
Козак.
Шляхта.
Реєстрові козаки.
Опришки.
Братства.
Зборівський мир.
Гетьманщина.
Березневі статті.
Руїна.
Малоросія.
Хмельниччина.
Слободищенський трактат.
Гадяцький мир.
Андрусівське переміря.
Слобожанщина.
Мазепинці.
Національне відродження.
Громадівський рух.
Народовці.
Москвофіли.
Хлопомани.
Тарасівці.
Головна руська рада.
Самодержавство.
Масонські ложі.
Руська трійця.
Кирило-Мефодієвське товариство.
Національно-визвольна революція.
Універсали Центральної Ради.
Ризький мир.
Гетьманат.
Двовладдя.
Директорія.
ЗУНР.
Акт злуки українських земель.
Політика воєнного комунізму.
Червоний терор.
Продрозкладка.
Отаманщина.
Нова економічна політика.
П’ятирічки.
Колективізація.
Індустріалізація.
Коренізація.
Українізація.
Голодомор.
Геноцид.
Культ особи.
Розстріляне відродження.
Тоталітаризм.
Організація українськиї націоналістів (ОУН).
Нацизм.
Фашизм.
Радянізація.
Окупаційний режим.
Мюнхенська змова.
Колабораціонізм.
Геополітика.
Пакт Мотова Ріббентропа.
план Барбаросса.
план Ост.
Партизанський рух.
Рейкова війна.
Рух опору.
Українська повстанська армія.
Депортація.
Десталінізація.
Операція Вісла.
Хрущовська Відлига.
Жданівщина.
Космополітизм.
Дисидентський рух.
Шестидесятники.
Політичний плюралізм.
сність.
Інтеграція.
Багатопартійність.
Конституційний процес.
Декларація про державний суверенітет.
Перебудова. 

 

 

 

Віче - народні збори дорослого чоловічого населення (крім холопів) у період Київської Русі, де вирішувалися важливі державні і громадські питання.

Трипільська культура, або Кукутені культура або культурна спільність "Кукутені-Трипілля”) — археологічна культура часів енеоліту, назва якої походить від назви тоді села Трипілля на Київщині (у вказаній "розширеній” назві культури присутня ще назва румунського села Кукутень). Культура набула найбільшого розквіту між 5500 та 2750 рр. до н.е., розташовувалась між Карпатами та річкою Дніпро на території сучасних України, Молдови та Румунії, займаючи територію загальною площею понад 35 тис. км². В часи розквіту цій культурі належали найбільші за розміром поселення у Європі: кількість жителів деяких з них перевищувала 15 тис. осіб.

 

Київська Русь Ранньофеодальна держава з центром в Києві. Охоплювало територію від Ладозького і Онезького озер до Чорного моря та від Закарпаття до Волзько-Окського міжріччя і Дону. Виникло на межі VIII і ІХ ст. внаслідок об`єднання східно-слов`янських племен.

Поляни – східнослов’янський народ 6-10 ст., який жив в Середньому Придніпров’ї.

Га́лицько-Воли́нське князі́вство, Королівство— південно-західне руське князівство династії Рюриковичів, утворене у результаті об'єднання Галицького і Волинського князівств Романом Мстиславичем. З другої половини 13 століття стало королівством, головним законним спадкоємцем Київської династії та продовжувачем руських політичних і культурних традицій.

Галицько-Волинське князівство було одним з найбільших князівств періоду феодальної роздробленості Русі.

 

Річ Посполи́та або Річ Посполи́та Обо́х Наро́дів— феодальна держава, союз Польського королівства та Великого Князівства Литовського. До неї входила більша частина сучасних литовських, білоруських і українських (в ті часи називались руськими) земель — Галичина, Поділля, Волинь, Брацлавщина та Київщина.

Кре́вська у́нія 1385 року — угода, укладена між Королівством Польським та Великим князівством Литовським, Руським і Жемайтійським 14 серпня 1385 р. у м. Крево (Білорусь).

 

Магдебу́рзьке пра́во (німе́цьке міське́ пра́во) — одна з найвідоміших правових систем міського самоврядування в середні віки.

Скодифіковані в XIII столітті норми звичаєвого права і судових ухвал німецького міста Магдебурга, перейняті згодом багатьма містами Німеччини, Чехії, Польщі, Литви, України тощо.

Феодальне міське право, за яким міста звільнялися від управління і суду феодала. Воно закріплювало права міських станів — купців, міщан, ремісників. Було юридичним виявом успіхів міського населення у боротьбі проти феодалів.

 

Литовські статути. Кодекси права Великого князівства Литовського, що діяли па захоплених ними українських землях. Протягом 16 ст. було видано три Литовські статути: у 1529 ("Старий"), 1566 ("Волинський") і 1588 рр. ("Новий"). Литовські статути використали поточне законодавство, судові постанови, російське, римське, польське, німецьке та звичаєве право Литви, України тощо. Норми Литовських статутів спрямовані на захист приватної власності (особливо земельної), закріплювали станові привілеї феодалів.

Коза́к — представник військового стану, воїн-найманець. Член самоврядних військових громад, що з 15 століття існували на теренах українського «Дикого поля», в районі середніх течій Дніпра та Дону, на межі християнського і мусульманського світів. Основним заняттям козака була війна: розбій і патрулювання торгових шляхів, піратство в Криму та Чорному морі, захист українських земель від татарських «полювань на рабів», участь у військових компаніях сусідніх володарів та захист кордонів сусідніх держав.Назад Вперед

 

Інші матеріали з категорії
Ключові теги:Схожі матеріали

 • СЛОВНИК УЧИТЕЛЯ ТА МЕТОДИСТА [КНИГА ONLINE] - Книги / Інше з педагогіки Словник містить терміни, які увійшли до активного словника вчителя протягом останнього часу, а також терміни, які інколи вживають у неправильному

 • Тлумачний словник економіста [Книга Online] - Книги / Економічні теми Абонементна плата Абонементна плата (абонементная плата) – внески, сплачувані за обслуговування чи користування чим-небудь. Абонент Абонент (абонент)Вхід на сайт
Логін
Пароль
 
Увійти через ВК або Google
ТОП матеріали
 • ТОВ «БПТ» – верный помощник всегда рядом
 • Лестница, как путь к красоте и счастью
 • Зачем нужна пультовая охрана
 • Как в Канаде обучают магистров и докторов
 • Водоемульсійна фарба: різновиди і технічні характеристики складів
 • Архів
  Травень 2019 (11)
  Квітень 2019 (19)
  Березень 2019 (17)
  Лютий 2019 (10)
  Січень 2019 (12)
  Грудень 2018 (20)

  Наші друзі
  2008-2010, 2015-∞ «Залік.Орг.Юа» .

  При використанні матеріалів порталу Zalik.org.ua гіперпосилання на ресурс обов'язкове. У відповідності з нормами ст. 8 Закону України Про авторське право (3792-12), матеріали, розміщені на даному сайті, є об'єктом авторського права. Будь-яке копіювання інформації без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО, і буде переслідуватися за законом.