Навчання
Пошук на сайті
Швидкий пошук

Або в GOOGLE:
Теги

імені, будуть, випускників, вищих, Всі конспекти для 9 класу, ВСІ конспекти уроків для 8 класу, Вчителю початкових класів, дітей, закладів, ЗБІРНИК ЗАВДАНЬ для підсумкових контрольних робіт з історії України, зовнішнього, Конспекти уроків англійської мови 9 клас, Конспекти уроків з УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ 8 клас, міністерства, Міністр, навчальних, навчального, навчання, науки, незалежного, області, образования, освіти, освіту, оцінювання, проведення, рішення, розвитку, років, студентів, Також, тестування, України, Університет, Університету, управління, центру, цього, школи, якості

Показати всі теги
{links}▸ Хоумскулінг в Україні

Хоумскулінг в Україні

Домашнє навчання в Україні: особливості та недоліки.

Чи існує альтернатива традиційній школі в Україні? Чи легальний хоумскулінг за українським законодавством? Чи зможе дитина на домашньому навчанні отримати диплом державного зразка? На що можуть розраховувати батьки, переводячи свою дитину на домашнє навчання? Аргументи за та проти хоумскулінга у початкових та старших класах, його особливості в Україні.

Домашнє навчання в Україні - досить молодий напрямок, але з кожним роком на хоумскулінг переходить все більше дітей. Якщо раніше «надомники» були переважно тими, хто по стану здоров'я і по медичними показаннями не міг навчатися на загальних підставах, то сьогодні - це усвідомлений вибір батьків, які вважають, що зможуть надати своїй дитині більше корисних знань і навичок, ніж школа.

Тут варто зазначити, що сама практика хоумскулінга не нова, в країнах Європи і Азії є приклади навчання дітей вдома. Більш того, у подібних можливостей здобути освіту є сформована правова база, традиції, своє місце в суспільному житті. В Україні така практика стала швидше реакцією батьків на недоліки в системі освіти, ніж історично сформованої традицією. Правова основа такого виду навчання також викликає безліч питань і різночитань, існують кілька варіантів, як перейти на домашнє навчання:

 • Індивідуальне надомне навчання, коли викладачі школи фактично стають репетиторами. На таке навчання переводять при наявності відповідного діагнозу, по хворобі або специфічним особливостям учня.
 • Екстернат, як альтернативна форма навчання, пропонує більш гнучку модель. Але тут є умова - проходження складної бюрократичної процедури. Учень повинен перед комісією довести свої здібності, які повинні значно перевищувати вимоги шкільної програми.

Чи існують правові основи домашнього навчання?

Найбільша складність полягає в тому, що немає чіткого і певного тлумачення і правового статусу для «домашнього навчання». Законодавча база в сфері освіти - це практично механічна сукупність норм і законів від радянського часу, до адаптивного періоду становлення України. До сих пір вітчизняна освітня модель - швидше еклектична, збірна.

З одного боку, Конституція України говорить про можливість батьків вибирати, як саме буде вчитися їх дитина. Окремо зазначено, що міжнародні норми, в яких такий термін є, діють в Україні в повному обсязі. З іншого боку, трактування таких законів, а також сформована практика організації навчання для населення, створює масу бюрократичних перешкод батькам і дитині. З іншого боку, можливість скласти державний іспит повинна надаватися всім без винятку, без будь-яких обмежень, як законне право, а не обов'язок.

В таких складних правових умовах створилася компромісна практика домашнього навчання в Україні. Якщо розглянути поняття "домашнє навчання" ширше, без обов'язкового зазначення причини і особливостей проведення навчального процесу, можна виділити - дистанційне навчання.

Переваги та недоліки надомного, дистанційного навчання

Дистанційне надомне навчання - це рішення для батьків, які хочуть взяти найкраще від освітнього процесу, сконцентрувати зусилля на його позитивних аспектах. Фактично, таке навчання передбачає дистанційну взаємодію дитини та викладачів, але, значною мірою, самостійне освоєння матеріалів. В таких відомих українських проектах як дистанційна загальноосвітня школа «Центр освіти «Оптіма», школа «Всезнайко», школа «Афіни» для учнів спеціально розроблена сучасна освітня програма, яка розрахована на дистанційне навчання.

До неї входить як інформаційна бібліотека, так і спеціально підготовлені уроки і матеріали, інтерактивна взаємодія вчитель-учень, і навіть «віртуальний клас». Викладачі можуть здійснювати додаткові консультації та контроль успішності онлайн, допомагають учневі краще освоїти необхідний матеріал. Це дає можливість зробити освітню програму гнучкою та адаптивною, під здатності та потреби кожного окремого учня, отримати якісну освіту незалежно від місця проживання і якості загальноосвітніх шкіл поблизу.

До недоліків таких шкіл прийнято відносити аспект соціалізації, адаптації дитини до колективу, вміння відстоювати свою думку та вести себе в суспільстві. Однак, якість виконання даної функції звичайною школою часто критикується, багато «надомників» демонструють значно вищий рівень соціалізації, ніж вихованці загальноосвітніх шкіл.

Ще одним аспектом, якому слід приділити увагу - це самоорганізація. Дійсно, в домашньому навчанні багато сторонніх спокус, немає постійного тиску шкільної дисципліни. З іншого боку, це можливість на практиці привити вміння «тримати себе в рамках» для учня. Розуміння мети та завдання, вміння планувати свій день та сили - важливі навички, батькам доведеться допомагати своїм дітям сформувати їх, не залежно від вибору школи.
 

Інші матеріали з категорії
Ключові теги:Схожі матеріали

 • Як підібрати дитячу футбольну форму - інші статті 2018 Футбол популярний в школах, організаціях, де школярі або колективи змагаються між собою заради розваги. Щодня в новинах ми бачимо всесвітньо відомихВхід на сайт
Логін
Пароль
 
Увійти через ВК або Google
ТОП матеріали
 • Заказав увеличение трафика вашего сайта от компании IPM Group вы опередите конкурентов
 • Как иностранцу получить вид на жительство в Украине?
 • ТОВ «БПТ» – верный помощник всегда рядом
 • Лестница, как путь к красоте и счастью
 • Зачем нужна пультовая охрана
 • Архів
  Травень 2019 (13)
  Квітень 2019 (19)
  Березень 2019 (17)
  Лютий 2019 (10)
  Січень 2019 (12)
  Грудень 2018 (20)

  Наші друзі
  2008-2010, 2015-∞ «Залік.Орг.Юа» .

  При використанні матеріалів порталу Zalik.org.ua гіперпосилання на ресурс обов'язкове. У відповідності з нормами ст. 8 Закону України Про авторське право (3792-12), матеріали, розміщені на даному сайті, є об'єктом авторського права. Будь-яке копіювання інформації без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО, і буде переслідуватися за законом.